Правила внутрішнього розпорядку дитячого садка

Затверджені головою ОР та батьківськими комітетами ДНЗ № 115 № 2 від 30.03.2015р.

 1. РОЗПОРЯДОК ДНЯ
  1. Дитячий садок працює в робочі дні з 7.00 – 19.00.
  2. Групи працюють відповідно до Статуту ДНЗ №115.
  3. Щоденна навчально - виховна діяльність планується та здійснюється на основі «Навчальної програми дитячого садка» та річного плану діяльності дитячого садка.
  4. Батьки мають право ознайомитися з «Навчальною програмою», річним планом дитячого садка та «Програмою розвитку дитячого садка».
  5. У разі відсутності дитини в ДНЗ з різних причин ( хвороба, відпустка чи вихідний день батьків,тощо) необхідно обов’язково повідомити вихователя, або медичну сестру про причину. Якщо дитина захворіла чи батьки не планують приводити її з інших причин, то батьки зобов’язані зателефонувати напередодні до 9.00 вихователю або медсестрі.. В іншому випадку батьки повинні заплатити за перший пропущений день, починаючи з другого дня дитина автоматично знімається з харчування.
  6. Після тимчасового невідвідування дитиною дитячого закладу необхідно повідомити вихователя вашої групи або медсестру, що ви відновлюєте відвідування і на вашу дитину буде готуватися порція їжі. Після тимчасового невідвідування батьки повинні врахувати те, що сніданку для дитини не передбачено, тому повинні її погодувати вдома. А у разі запізнення, обов’язково повідомляти вихователя, щоб дитину відмітили, і на неї буде готуватися порція їжі.
  7. Якщо дитина відсутня більше трьох днів у дитячому садку – то на четвертий день приймається до ДНЗ тільки при наявності довідки від лікаря про задовільний стан дитини.
  8.  В 9.15 медсестра робить обхід груп і обстежує дітей . Якщо були виявлені ознаки захворювання, то медсестра зобов’язана негайно повідомити батькам, не дивлячись на довідку, про те, що дитина здорова. Останнє слово ми залишаємо за медсестрою дитсадка. 


 2. ПОРЯДОК ПРИЙОМУ ТА ПЕРЕДАЧІ ДІТЕЙ БАТЬКАМ
  1. Для безпеки своєї дитини батьки передають її тільки особисто в руки вихователя.
  2. Для створення сприятливого мікроклімату для дитини при ранковому прийомі та роздачі дітей, батьки та вихователь, за згодою, знаходять час для обміну необхідною інформацією, що стосується потреб дитини (наприклад, дитина погано спала вдень, проблеми із самопочуттям і т.д.)
  3. Забираючи дитину додому, батьки зобов’язані підійти до вихователя для того, щоб він особисто передав їм дитину.
  4. Приводячи дитину в дитячий садок, батьки, виходячи із інтересів не тільки своєї дитини а й інших дітей групи, враховують час роботи дитячого садка, план діяльності в групі, режим дня в дитячому садку (час сніданку, денного сну, початок та закінчення занять).
  5. Якщо дитина снідає у дитячому садку, то батьки повинні приводити її не пізніше 8.40, бо в такому випадку дитина залишиться без сніданку.
  6. Заняття в дитячому садку починаються 9.00. У випадку запізнення просимо поставити до відома вихователя групи для того, щоб вона могла врахувати це при підготовці групи до занять.
  7. Якщо дитина захворіла під час перебування в дитячому закладі, то вихователь,або медичний працівник обов’язково повідомляють про це батьків. Тому у дитячому садку повинні бути правильні контактні дані батьків.
  8. Просимо врахувати те, щодитячий садок закривається о 19.00. У випадку затримки батьки повинні терміново зв’язатися з вихователем групи.
  9. Приводити дитину і забирати повинні самі батьки, або повнолітні члени сім’ї. В тому випадку, якщо дитину забирає інша особа, батьки повинні надати письмову довіреність вихователю групи та заздалегідь повідомити вихователя,що на їх прохання за дитиною прийде інша особа. . Вихователю заборонено віддавати дитину людям у стані сп’яніння, вихователь також має право викликати міліцію у разі потреби.
  10. Категорично забороняється дитині самостійно приходити та покидати дитячий заклад без супроводження дорослих (батьків).


 3. ОДЯГ ДИТИНИ В САДКУ
  1. Дитина приходить в дитячий садок в чистому одязі та відповідно до сезону та погодних умов.
  2. В групі у дитини повинно бути змінне взуття (для малюків – із застібкою,липучкою) та обов’язково із закритою п’яткою.
  3. В дитячому садку у дитини є спеціальне місце для зберігання одягу, яке в належному вигляді підтримують батьки.
  4. У кожної дитини повинен бути особистий гребінець та особисті гігієнічні серветки.
  5. Для фізичних занять потрібна спеціальна фізкультурна форма, яка узгоджується з вихователем та батьками групи. Для перебування дитина на вулиці дитини потрібен зручний одяг,який не заважає активному руху дитини, який легко сушиться і який дитина може забруднити. Речі дитини,за бажанням батьків, можуть бути промарковані, на випадок обміну з іншими дітьми або втрати одягу.
  6. Одяг та взуття мають відповідати погодним умовам.
  7.  Взимку та дощову погоду рекомендовано мати запасний одяг та рукавички.
  8. В шафі малюка обов’язково повинен бути комплект сухого змінного одягу в окремому мішечку.
  9. Дитячий садок попереджає, що деякі предмети та деталі одягу можуть бути небезпечними для дитини. Не рекомендується взуття із слизькою підошвою та поганим кріпленням,предмети одягу із шнурками, куртки з капюшоном без кнопочного кріплення, шарфи поверх куртки, прикраси на шиї у вигляді ланцюжків, намиста,шнурків, браслети та сережки.
  10. Не рекомендується дітям у садочок одягати прикраси із коштовних металів(ланцюжки, хрестики, підвіски, сережки). Адміністрація ДНЗ, вихователі та технічних персонал не несе відповідальність за їх збереження.
  11. У темний час доби у дитини на верхньому одязі повинен бути світловідбивач або спеціальні елементи із світло відбиваючим ефектом.


 4. ГРА ТА ПЕРЕБУВАННЯ ДИТИНИ НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ
  1. В дитячому садку діти гуляють 1-2 рази на день, залежно від погодних умов.
  2. Взимку діти гуляють на дворі при температурі не нижче ніж — 10˚С у вітряну погоду і не нижче — 15˚С у безвітряну. Прогулянка може бути скорочена до 20 хв., в залежності від погодних умов.
  3. Використання особистих велосипедів та роликових ковзанів дитячому садку заборонено задля безпеки інших дітей. 
  4. В дитячому садку немає приміщення для зберігання дитячих велосипедів,самокатів та колясок. Якщо батьки залишають названі предмети в саду, то адміністрація не несе відповідальність за їх зберігання та цілісність.
  5. Дитина може принести у дитячий садок власну іграшку, якщо вона чиста і не містить дрібних деталей. Дозволяючи дитині принести садочок іграшку,батьки погоджується з думкою, що «я і моя дитина не засмутимося, якщо нею будуть гратися інші діти, або вона зіпсується». За збереження домашніх іграшок, вихователь та дитячий садок відповідальності не несуть. Заборонено приносити іграшкову зброю.
  6. Якщо стане відомо, що дитина забрала додому іграшку із дитсадка (в тому числі іграшку іншої дитини), то просимо негайно повернути її та пояснити малюку чому це робити заборонено.
  7. В дитячому садку відмічається День народження дитини. Про традицію проведення цього свята потрібно розкаже вихователь групи. В дитячому садку заборонено пригощати дітей тортом, печивом, фруктами, лимонадом. 
  8. На кожному святковому заході у дитячому садку проводиться фото та відео зйомка.


 5. ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ
  1. При вступі дитини у дитячий садок батьки заповнюють анкету про стан здоров’я дитини .
  2. Вихователь має право не приймати дітей з наявними ознаками захворювання дитини: кон'юнктивіт, висип,сильна нежить та кашель,підвищена температура тіла.
  3. Медичний працівник контролює стан здоров’я дитини на прохання вихователя або батьків. Дитину, яка захворіла направляють на лікування додому або лікувальний заклад, терміново повідомивши батьків.
  4. При захворюванні дитини інфекційними хворобами — батьків просимо терміново повідомляти дитячий садок про захворювання дитини (скарлатина, коклюш,краснуха, кір, вітряна віспа і т.д.).
  5. Якщо у дитини є алергія та інші особливості здоров’я та розвитку, батьки це повинні довести до відома вихователя та медичного працівника.
  6. Батькам, або особам, що їх заміняють, категорично заборонено давати дітям та приносити в групу будь-які продукти харчування, з метою попередження харчових отруєнь та алергічних реакцій.
  7. Меню в дитячому садку складається у відповідності до державних вимог по здоровому харчуванню. З меню можна ознайомитися в групі на інформаційному стенді.


 6. СПІВПРАЦЯ
  1. Дитячий садок завжди радий співпраці з батьками, завдяки якій створюються сприятливі умови для адаптації дитини і забезпечується безпечне середовище для її розвитку.
  2. Батьки отримують педагогічну підтримку від всіх спеціалістів: логопеда, психолога, медсестри, вихователя, адміністрації по всіх питаннях, що стосуються виховання дитини. Приймальні години вказані у графіку на інформаційному стенді.
  3. Для забезпечення гарного настрою дитини і її повноцінного розвитку, батьки кожен день контактують з вихователями групи, обмінюючись необхідною інформацією.
  4. Питання, пов’язані із поведінкою чужої дитини, батьки зобов’язані вирішувати тільки через вихователя групи. Батькам заборонено звертатися до чужих дітей із зауваженнями чи докорами. Врегулюванням конфліктів між дітьми в групі займаються виключно педагоги. Спірні та конфліктні ситуації потрібно вирішувати у відсутності дитини.
  5. Спеціально організовані індивідуальні бесіди з психологом по розвитку дитини проходять систематично, не рідше 1 разу в рік, на основі висновків засвоєння дитиною навчальної програми за рік. Додатково така бесіда проводиться при вступі нової дитини до дитячого садка, та в період адаптації.
  6. В дитячому садку вихователем у співпраці з батьками ведеться «Папка розвитку дитини», яка відображає найважливіші етапи становлення особистості дитини.
  7. З питаннями, проблемами, пропозиціями просимо звертатися до вихователя, директора, методиста, членів опікунської ради. Вашим пропозиціям по внесенню змін в правила внутрішнього розпорядку дитячого садка ми будемо тільки раді.
    
 7. РІЗНЕ
  1. В приміщенні та на території дитячого садочку суворо забороняється паління.
  2. Заборонено блокування в’їзних воріт особистими транспортними засобами. Дитячий садок має забезпечити вільний доступ для в’їзду на територію садочка обслуговуючих машин (доставка харчування, вивіз сміття, ремонтні роботи) і для машин рятувальнихслужб у любий час.
  3. Для виключення дитини з дитячого садочку потрібно:
   • За 2 тижні до вибуття дитини з дитячого садочка батьки повинні написати на ім’я директора заяву, де уточнюється дата вибування дитини .
   • Директор може відрахувати дитину із садочка:
    • По причині несплати батьками назначеної суми за дитячий садок протягом 2 місяців;
    • Відповідним наказом директор виключає із списку дитячого садка дитину протягом 3-х днів з моменту назначеного строку.

Порядок внесення змін та доповнень

Зміни та доповнення в правила внутрішнього розпорядку дитячого садка вносяться на прохання членів опікунської ради та адміністрації. Зміни узгоджуються на засідання опікунської ради.

Порядок набирає чинності з 15.04.2015р.